beagle - en to pa translation catalogue (186 entries)

en: <b>Add remote host</b>
pa: <b>ਰਿਮੋਟ ਮੇਜ਼ਬਾਨ ਜੋੜੋ</b>

en: <b>Add resource</b>
pa: <b>ਸਰੋਤ ਜੋੜੋ</b>

en: <b>Administration</b>
pa: <b>ਪਰਸ਼ਾਸ਼ਨ</b>

en: <b>Conversations History</b>
pa: <b>ਗੱਲਬਾਤ ਅਤੀਤ</b>

en: <b>Display</b>
pa: <b>ਦਰਿਸ਼</b>

en: <b>General</b>
pa: <b>ਸਧਾਰਨ</b>

en: <b>Networking</b>
pa: <b>ਨੈੱਟਵਰਕ</b>

en: <b>Privacy</b>
pa: <b>ਰਹੱਸ</b>

en: <b>Select mail folder</b>
pa: <b>ਮੇਲ ਫੋਲਡਰ ਚੁਣੋ</b>

en: About Desktop Search
pa: ਵੇਹੜਾ ਖੋਜ ਬਾਰੇ

en: Accessed:
pa: ਪਹੁੰਚ:

en: Address
pa: ਸਿਰਨਾਵਾਂ

en: Allow Beagle to be run as root
pa: ਬੀਗਲ ਨੂੰ ਰੂਟ (root) ਵਾਂਗ ਚਲਾਉਣਾ ਮਨਜ਼ੂਰ

en: Allow external access to local search services
pa: ਲੋਕਲ ਖੋਜ ਸੇਵਾ ਲਈ ਬਾਹਰੀ ਪਹੁੰਚ ਮਨਜ਼ੂਰ

en: Application
pa: ਕਾਰਜ

en: Archive
pa: ਪੁਰਾਲੇਖ

en: Are you sure you wish to remove this entry from the list of public paths?
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਇਹ ਇੰਦਰਾਜ਼ ਨੂੰ ਪਬਲਿਕ ਮਾਰਗਾਂ ਦੀ ਸੂਚੀ ਵਿੱਚੋਂ ਹਟਾਉਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Are you sure you wish to remove this host from the list?
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਸੂਚੀ ਵਿੱਚੋਂ ਇਹ ਮੇਜ਼ਬਾਨ ਹਟਾਉਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Audio
pa: ਆਡੀਓ

en: Author:
pa: ਲੇਖਕ:

en: Beagle cannot be run as root
pa: ਬੀਗਲ ਨੂੰ ਰੂਟ (root) ਵਾਂਗ ਨਹੀਂ ਚਲਾਇਆ ਜਾ ਸਕਦਾ

en: Clear
pa: ਸਾਫ਼ ਕਰੋ

en: Configure Desktop Search & Indexing
pa: ਵੇਹੜਾ ਖੋਜ ਅਤੇ ਤਤਕਰਾ ਸੰਰਚਨਾ

en: Configure search & indexing properties
pa: ਖੋਜ ਅਤੇ ਤਤਕਰਾ ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾ ਸੰਰਚਨਾ

en: Contact
pa: ਸੰਪਰਕ

en: Contains {0} Item | Contains {0} Items
pa[0]: {0} ਇਕਾਈ ਰੱਖਦਾ ਹੈ
pa[1]: {0} ਇਕਾਈਆਂ ਰੱਖਦਾ ਹੈ

en: Conve_rsations
pa: ਸੰਵਾਦ(_r)

en: Conversations
pa: ਸੰਵਾਦ

en: Conversations in {0}
pa: {0} ਵਿੱਚ ਗੱਲਬਾਤ

en: Conversations with {0}
pa: {0} ਨਾਲ ਗੱਲਬਾਤ

en: Date Received:
pa: ਪ੍ਰਾਪਤ ਡਾਟਾ:

en: Date Viewed:
pa: ਵੇਖਿਆ ਡਾਟਾ:

en: Date _Modified
pa: ਸੋਧ ਮਿਤੀ(_M)

en: Desktop Search
pa: ਵੇਹੜਾ ਖੋਜ

en: Directory Path
pa: ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਮਾਰਗ

en: Display the search window by pressing
pa: ਖੋਜ ਝਰੋਖਾ ਇਹ ਦਬਾਉਣ ਨਾਲ ਵੇਖਾਓ

en: Documents
pa: ਦਸਤਾਵੇਜ਼

en: E-Mail
pa: ਈ-ਮੇਲ

en: E-Mail:
pa: ਈ-ਮੇਲ:

en: Empty
pa: ਖਾਲੀ

en: Error adding path
pa: ਮਾਰਗ ਜੋੜਨ ਦੌਰਾਨ ਗਲਤੀ

en: Exif Directory
pa: Exif ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ

en: Exit Desktop Search
pa: ਵੇਹੜਾ ਖੋਜ ਬੰਦ ਕਰੋ

en: Filename Pattern
pa: ਫਾਇਲ ਨਾਂ ਪੈਟਰਨ

en: Find Now
pa: ਹੁਣੇ ਖੋਜ

en: Folder
pa: ਫੋਲਡਰ

en: For security reasons, Beagle cannot be run as root.  You should restart as a regular user.
pa: ਸੁਰੱਖਿਆ ਕਾਰਨਾਂ ਕਰਕੇ, ਬੀਗਲ ਨੂੰ ਰੂਟ (root) ਦੇ ਤੌਰ ਉੱਤੇ ਚਲਾਇਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਦਾ ਹੈ।  ਤੁਹਾਨੂੰ ਨਿਯਮਤ ਉਪਭੋਗੀ ਵਾਂਗ ਮੁੜ-ਚਾਲੂ ਕਰਨਾ ਚਾਹੀਦਾ ਹੈ।

en: From:
pa: ਵਲੋਂ:

en: Full Path:
pa: ਪੂਰਾ ਮਾਰਗ:

en: GPS Directory
pa: GPS ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ

en: Help - Table of Contents
pa: ਸਹਾਇਤਾ - ਭਾਗਾਂ ਦੀ ਸਾਰਣੀ

en: Home Phone:
pa: ਫੋਨ (ਘਰ):

en: IM Conversation
pa: IM ਸੰਵਾਦ

en: IM Viewer
pa: IM ਦਰਸ਼ਕ

en: Image
pa: ਚਿੱਤਰ

en: Image Directory
pa: ਚਿੱਤਰ ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ

en: Images
pa: ਚਿੱਤਰ

en: Index my home directory
pa: ਮੇਰੀ ਘਰ ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਦਾ ਤਤਕਰਾ ਬਣਾਓ

en: Indexing
pa: ਤਤਕਰਾ

en: InterOperability Directory
pa: InterOperability ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ

en: Invalid host entry
pa: ਗਲਤ ਮੇਜ਼ਬਾਨ ਇੰਦਰਾਜ਼

en: Last Edited:
pa: ਆਖਰੀ ਸੋਧ:

en: Mail Folder
pa: ਪੱਤਰ ਫੋਲਡਰ

en: Mail attachment
pa: ਚਿੱਠੀ ਨੱਥੀ

en: Maximum number of results displayed
pa: ਵੱਧ ਤੋਂ ਵੱਧ ਵੇਖਾਉਣ ਲਈ ਨਤੀਜਿਆਂ ਦੀ ਗਿਣਤੀ

en: Media
pa: ਮੀਡਿਆ

en: Mobile Phone:
pa: ਮੋਬਾਇਲ ਫੋਨ:

en: Modified:
pa: ਸੋਧ:

en: Move to Trash
pa: ਰੱਦੀ 'ਚ ਭੇਜੋ

en: Name
pa: ਨਾਂ

en: Name:
pa: ਨਾਂ:

en: Netbeagle Node not added
pa: ਨੈੱਟਬੀਗਲ ਨੋਡ ਜੋੜੀ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Networking
pa: ਨੈੱਟਵਰਕਿੰਗ

en: News Feed
pa: ਖ਼ਬਰਾਂ

en: No Recent Searches
pa: ਕੋਈ ਤਾਜ਼ੀ ਖੋਜ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: No results were found.
pa: ਕੋਈ ਨਤੀਜਾ ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ ਹੈ।

en: On This Computer
pa: ਇਹ ਕੰਪਿਊਟਰ ਉੱਤੇ

en: Open
pa: ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Orientation
pa: ਸਥਿਤੀ

en: Path
pa: ਮਾਰਗ

en: Path not added
pa: ਮਾਰਗ ਨਹੀਂ ਜੋੜਿਆ

en: Pattern
pa: ਪੈਟਰਨ

en: Please select a resource you wish to exclude from indexing.
pa: ਕਿਰਪਾ ਕਰਕੇ ਇੱਕ ਸਰੋਤ ਚੁਣੋ, ਜਿਸ ਨੂੰ ਤੁਸੀਂ ਤਤਕਰੇ ਵਿੱਚ ਨਹੀਂ ਰੱਖਣਾ ਨਹੀਂ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ।

en: Please select the mail folder you wish to exclude from indexing.
pa: ਕਿਰਪਾ ਕਰਕੇ ਪੱਤਰ ਫੋਲਡਰ ਚੁਣੋ, ਜਿਸ ਨੂੰ ਤਤਕਰੇ ਵਿੱਚ ਸ਼ਾਮਿਲ ਨਹੀਂ ਕਰਨਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ।

en: Quick Tips
pa: ਤੁਰੰਤ ਇਸ਼ਾਰੇ

en: Quit
pa: ਬੰਦ ਕਰੋ

en: Recent Searches
pa: ਤਾਜ਼ਾ ਖੋਜ

en: Reload configuration
pa: ਸੰਰਚਨਾ ਮੁੜ-ਲੋਡ

en: Remote host already present in the list.
pa: ਸੂਚੀ ਵਿੱਚ ਰਿਮੋਟ ਮੇਜ਼ਬਾਨ ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਮੌਜੂਦ ਹੈ।

en: Remove host
pa: ਮੇਜ਼ਬਾਨ ਹਟਾਓ

en: Remove item
pa: ਇਕਾਈ ਹਟਾਓ

en: Remove obsolete paths
pa: ਪੁਰਾਣੇ ਮਾਰਗ ਹਟਾਓ

en: Remove path
pa: ਮਾਰਗ ਹਟਾਓ

en: Remove public path
pa: ਪਬਲਿਕ ਮਾਰਗ ਹਟਾਓ

en: Search
pa: ਖੋਜ

en: Search & Indexing
pa: ਖੋਜ ਅਤੇ ਤਤਕਰਾ

en: Search E-Mail and Instant Messaging logs
pa: ਈ-ਮੇਲ ਅਤੇ ਤੁਰੰਤ ਸੁਨੇਹਾ ਲਾਗ ਵਿੱਚ ਖੋਜ

en: Search Preferences
pa: ਖੋਜ ਪਸੰਦ

en: Search applications
pa: ਕਾਰਜਾਂ ਦੀ ਖੋਜ

en: Search contacts
pa: ਸੰਪਰਕਾਂ ਲਈ ਖੋਜ

en: Search documents
pa: ਦਸਤਾਵੇਜ਼ ਵਿੱਚ ਖੋਜ

en: Search everywhere
pa: ਹਰੇਕ ਥਾਂ ਖੋਜ

en: Search for data on your desktop
pa: ਆਪਣੇ ਵੇਹੜੇ ਉੱਤੇ ਡਾਟੇ ਲਈ ਖੋਜ

en: Search images
pa: ਚਿੱਤਰਾਂ ਦੀ ਖੋਜ

en: Search service not running
pa: ਖੋਜ ਸੇਵਾ ਨਹੀਂ ਚੱਲ ਰਹੀ ਹੈ

en: Search sound and video files
pa: ਧੁਨੀ ਅਤੇ ਵੀਡਿਓ ਫਾਇਲਾਂ ਦੀ ਖੋਜ

en: Select Folder
pa: ਫੋਲਡਰ ਚੁਣੋ

en: Select Path
pa: ਮਾਰਗ ਚੁਣੋ

en: Select path
pa: ਮਾਰਗ ਚੁਣੋ

en: Send in Mail
pa: ਪੱਤਰ 'ਚ ਭੇਜੋ

en: Set as Wallpaper
pa: ਵਾਲਪੇਪਰ ਬਣਾਓ

en: Show
pa: ਵੇਖਾਓ

en: Site:
pa: ਸਾਇਟ:

en: Sor_t
pa: ਕ੍ਰਮਬੱਧ(_t)

en: Sort matches by name
pa: ਨਾਂ ਰਾਹੀਂ ਮਿਲਾਨ

en: Sort the best matches first
pa: ਸਭ ਤੋਂ ਵਧੀਆ ਮੇਲ ਪਹਿਲਾਂ

en: Sort the most-recently-modified matches first
pa: ਹੁਣ ਸੋਧੇ ਨਤੀਜੇ ਪਹਿਲਾਂ ਵੇਖੋ

en: Specify any resources, such as paths, patterns, mail folders or type of objects you wish to exclude from indexing.
pa: ਕੋਈ ਸਰੋਤ, ਜਿਵੇਂ ਕਿ ਮਾਰਗ, ਪੈਟਰਨ, ਪੱਤਰ ਫੋਲਡਰ ਜਾਂ ਇਕਾਈ ਕਿਸਮ, ਜੋ ਕਿ ਤੁਸੀਂ ਤਤਕਰਾ ਵਿੱਚ ਸ਼ਾਮਿਲ ਨਹੀਂ ਕਰਨੀ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ।

en: Specify paths that should be available for external access
pa: ਮਾਰਗ ਦੱਸੋ, ਜੋ ਕਿ ਬਾਹਰੀ ਪਹੁੰਚ ਲਈ ਉਪਲੱਬਧ ਹੋਣੇ ਚਾਹੀਦੇ ਹਨ

en: Start search & indexing services automatically
pa: ਖੋਜ ਅਤੇ ਤਤਜਰਾ ਸੇਵਾ ਸਵੈ-ਚਾਲਤ ਸ਼ੁਰੂ

en: Start search service
pa: ਖੋਜ ਸੇਵਾ ਸ਼ੁਰੂ

en: Start searching
pa: ਖੋਜ ਕਰਨੀ ਸ਼ੁਰੂ

en: Subject:
pa: ਵਿਸ਼ਾ:

en: The orientation of the tray.
pa: ਟਰੇ ਦੀ ਸਥਿਤੀ ਹੈ।

en: The selected path is already configured for external access.
pa: ਦਿੱਤਾ ਮਾਰਗ ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਬਾਹਰੀ ਪਹੁੰਚ ਲਈ ਸੰਰਚਿਤ ਕੀਤਾ ਗਿਆ ਹੈ।

en: The selected path is already selected for indexing and wasn't added.
pa: ਚੁਣਿਆ ਮਾਰਗ ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਤਤਕਰੇ ਲਈ ਚੁਣਿਆ ਗਿਆ ਸੀ ਅਤੇ ਜੋੜਿਆ ਨਹੀਂ ਗਿਆ ਹੈ।

en: Thumbnail Directory
pa: ਥੰਮਨੇਲ ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ

en: Title:
pa: ਸਿਰਲੇਖ:

en: To exclude search terms, use the minus symbol in front, such as <b>-cats</b>
pa: ਖੋਜ ਵਿੱਚ ਸ਼ਬਦ ਨਾ ਸ਼ਾਮਿਲ ਕਰਨ ਲਈ, ਸ਼ਬਦ ਦੇ ਸਾਹਮਣੇ ਘਟਾਓ ਦਾ ਨਿਸ਼ਾਨ ਪਾਓ, ਜਿਵੇਂ <b>-cats</b>

en: To search for optional terms, use OR.  ex: <b>George OR Ringo</b>
pa: ਚੋਣਵੇਂ ਸ਼ਬਦ ਦੀ ਖੋਜ ਲਈ, OR ਲਿਖੋ, ਜਿਵੇਂ ਕਿ: <b>ਪੰਜਾਬ OR ਪੰਜਾਬੀ</b>

en: Today
pa: ਅੱਜ

en: Today, {0}
pa: ਅੱਜ, {0}

en: Type
pa: ਕਿਸਮ

en: Type in search terms
pa: ਖੋਜ ਸ਼ਬਦਾਂ ਵਿੱਚ ਲਿਖੋ

en: Unknown Directory
pa: ਅਣਜਾਣ ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ

en: Unknown duration
pa: ਅਣਜਾਣ ਅੰਤਰਾਲ

en: Video
pa: ਵੀਡਿਓ

en: Website
pa: ਵੈੱਬ-ਸਾਇਟ

en: When searching for a phrase, add quotes. ex: <b>"There be dragons"</b>
pa: ਪ੍ਹੈਰੇ ਦੀ ਖੋਜ ਕਰਨ ਲਈ, ਕਾਮੇ ਪਾਓ, ਜਿਵੇਂ ਕਿ: <b>"ਪੰਜਾਬ, ਪੰਜਾਬੀ"</b>

en: Work Phone:
pa: ਫੋਨ (ਕੰਮ):

en: Yesterday
pa: ਕੱਲ੍ਹ

en: Yesterday, {0}
pa: ਕੱਲ੍ਹ, {0}

en: You can change the scope of your search using the "Search" menu. A broader search scope might produce more results.
pa: ਤੁਸੀਂ "ਖੋਜ" ਮੇਨੂ ਰਾਹੀਂ ਆਪਣੀ ਖੋਜ ਦੀ ਸੀਮਾ ਬਦਲ ਸਕਦੇ ਹੋ। ਇੱਕ ਵੱਡੀ ਖੋਜ ਸੀਮਾ ਬਹੁਤ ਨਤੀਜੇ ਦੇ ਸਕਦੀ ਹੈ।

en: You can use upper and lower case; search is case-insensitive.
pa: ਤੁਸੀਂ ਅੰਗਰੇਜ਼ੀ ਦੇ ਵੱਡੇ ਅਤੇ ਛੋਟੇ ਅੱਖਰ ਲਿਖ ਸਕਦੇ ਹੋ, ਖੋਜ ਅੱਖਰ-ਅਕਾਰ ਉੱਤੇ ਨਿਰਭਰ ਨਹੀਂ ਕਰਦੀ ਹੈ।

en: You should check the spelling of your search words to see if you accidentally misspelled any words.
pa: ਤੁਹਾਨੂੰ ਆਪਣੇ ਖੋਜ ਸ਼ਬਦ ਦਾ ਸ਼ਬਦ-ਜੋੜ ਦੀ ਜਾਂਚ ਕਰ ਲੈਣੀ ਚਾਹੀਦੀ ਹੈ ਤਾਂ ਕਿ ਕਿਤੇ ਤੁਸੀਂ ਭੁਲੇਖੇ ਨਾਲ ਗਲਤ ਸ਼ਬਦ ਤਾਂ ਨਹੀਂ ਲਿਖਿਆ ਹੈ।

en: Your search for "{0}" did not match any files on your computer.
pa: "{0}" ਲਈ ਤੁਹਾਡੇ ਖੋਜ ਤੁਹਾਡੇ ਕੰਪਿਊਟਰ ਉੱਤੇ ਕਿਸੇ ਨਾਲ ਮਿਲਦੀ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: _Actions
pa: ਕਾਰਵਾਈਆਂ(_A)

en: _Applications
pa: ਕਾਰਜ(_A)

en: _Contacts
pa: ਸੰਪਰਕ(_C)

en: _Contents
pa: ਭਾਗ(_C)

en: _Documents
pa: ਦਸਤਾਵੇਜ਼(_D)

en: _Everywhere
pa: ਹਰੇਕ ਥਾਂ(_E)

en: _Find:
pa: ਖੋਜ(_F):

en: _Help
pa: ਸਹਾਇਤਾ(_H)

en: _Name
pa: ਨਾਂ(_N)

en: _Relevance
pa: ਢੁੱਕਵਾਂ(_R)

en: _Search
pa: ਖੋਜ(_S)

en: application
    applications
    app
    apps
pa: ਕਾਰਜ
    ਕਾਰਜ
    ਕਾਰਜ
    ਕਾਰਜ

en: archive
    archives
pa: ਪੁਰਾਲੇਖ
    ਪੁਰਾਲੇਖ

en: audio
pa: ਆਡੀਓ

en: contact
    contacts
    vcard
    vcards
pa: ਸੰਪਰਕ
    ਸੰਪਰਕ
    ਵੀ-ਕਾਰਡ
    ਵੀ-ਕਾਰਡ

en: conversation
    conversations
pa: ਸੰਵਾਦ
    ਗੱਲਬਾਤ

en: document
    documents
    office document
    office documents
pa: ਦਸਤਾਵੇਜ਼
    ਦਸਤਾਵੇਜ਼
    ਦਫ਼ਤਰ ਦਸਤਾਵੇਜ਼
    ਦਫ਼ਤਰ ਦਸਤਾਵੇਜ਼

en: feed
    news
    blog
    rss
pa: ਫੀਡ
    ਖ਼ਬਰਾਂ
    ਬੀਲਾਗ
    rss

en: file
    files
pa: ਫਾਇਲ
    ਫਾਇਲਾਂ

en: folder
    folders
pa: ਫੋਲਡਰ
    ਫੋਲਡਰ

en: im
    ims
    instant message
    instant messages
    instant-message
    instant-messages
    chat
    chats
pa: im
    ims
    ਤੁਰੰਤ ਸੁਨੇਹੇ
    ਤੁਰੰਤ ਸੁਨੇਹਾ
    ਤੁਰੰਤ ਸੁਨੇਹੇ
    ਗੱਲਬਾਤ
    ਗੱਲਬਾਤਾਂ

en: image
    images
    img
pa: ਚਿੱਤਰ
    ਚਿੱਤਰ
    ਤਸਵੀਰ

en: mail
    email
    e-mail
pa: ਮੇਲ
    ਈਮੇਲ
    ਈ-ਮੇਲ

en: media
pa: ਮੀਡਿਆ

en: person
    people
pa: ਵਿਅਕਤੀ
    ਲੋਕ

en: presentation
    presentations
    slideshow
    slideshows
    slide
    slides
pa: ਪੇਸ਼ਕਾਰੀ
    ਪੇਸ਼ਕਾਰੀਆਂ
    ਸਲਾਇਡ-ਸ਼ੋ
    ਸਲਾਇਡ-ਸ਼ੋ
    ਸਲਾਇਡ
    ਸਲਾਇਡਾਂ

en: video
pa: ਵੀਡਿਓ

en: web
    www
    website
    websites
pa: ਵੈੱਬ
    www
    ਵੈੱਬਸਾਇਟ
    ਵੈੱਬਸਾਇਟਾਂ

en: {0:0.0} KB
pa: {0:0.0} ਕਿਬਾ

en: {0:0.0} MB
pa: {0:0.0} ਮੈਬਾ

en: {0} bytes
pa: {0} ਬਾਈਟ

en: {0} days ago, {1}
pa: {0} ਦਿਨ ਪਹਿਲਾਂ, {1}

en: {0} hour | {0} hours
pa[0]: {0} ਘੰਟਾ
pa[1]: {0} ਘੰਟੇ

en: {0} minute | {0} minutes
pa[0]: {0} ਮਿੰਟ
pa[1]: {0} ਮਿੰਟ

en: {0} month ago | {0} months ago
pa[0]: {0} ਮਹੀਨਾ ਪਹਿਲਾਂ
pa[1]: {0} ਮਹੀਨੇ ਪਹਿਲਾਂ

en: {0} page | {0} pages
pa[0]: {0} ਸਫ਼ਾ
pa[1]: {0} ਸਫ਼ੇ

en: {0} slide | {0} slides
pa[0]: {0} ਸਲਾਈਡ
pa[1]: {0} ਸਲਾਈਡਾਂ

en: {0} week ago | {0} weeks ago
pa[0]: {0} ਹਫ਼ਤਾ ਪਹਿਲਾਂ
pa[1]: {0} ਹਫ਼ਤੇ ਪਹਿਲਾਂ

en: {0} year ago | {0} years ago
pa[0]: {0} ਸਾਲ ਪਹਿਲਾਂ
pa[1]: {0} ਸਾਲ ਪਹਿਲਾਂ

en: {0}-{1} of {2}
pa: {2} ਵਿੱਚੋx {0}-{1}
