Beagle - en to ca translation catalogue (211 entries)

en: Orientation
ca: Orientació

en: The orientation of the tray.
ca: Orientació de la safata.

en: <b>Conversations History</b>
ca: <b>Historial de converses</b>

en: IM Viewer
ca: Visualitzador d'MI

en: Conversations in {0}
ca: Converses a {0}

en: Conversations with {0}
ca: Converses amb {0}

en: Search
ca: Cerca

en: Search for data on your desktop
ca: Cerca dades en el teu escriptori

en: {0}-{1} of {2}
ca: {0}-{1} de {2}

en: No results were found.
ca: No s'ha trobat cap resultat.

en: Your search for "{0}" did not match any files on your computer.
ca: Cap fitxer de l'ordinador no conté la cerca "{0}"

en: You can change the scope of your search using the "Search" menu. A broader search scope might produce more results.
ca: Podeu canviar l'abast de la cerca usant el menú "Cerca". Un abast més ampli de la cerca pot produir més resultats.

en: You should check the spelling of your search words to see if you accidentally misspelled any words.
ca: Assegureu-vos que heu escrit correctament les paraules de la cerca i que accidentalment no heu comès un error tipogràfic.

en: You can use upper and lower case; search is case-insensitive.
ca: Podeu emprar majúscules i minúscules; la cerca no diferencia entre majúscules i minúscules.

en: To search for optional terms, use OR.  ex: <b>George OR Ringo</b>
ca: Per a cercar per termes opcionals, useu OR. P. ex: <b>Jordi OR Núria</b>

en: To exclude search terms, use the minus symbol in front, such as <b>-cats</b>
ca: Per a excloure termes de la cerca, useu el signe menys. P. ex: <b>-gats</b>

en: When searching for a phrase, add quotes. ex: <b>"There be dragons"</b>
ca: Quan cerqueu una frase, useu les cometes. P. ex: <b>"Hi ha dragons"</b>

en: Quick Tips
ca: Consells ràpids

en: Beagle cannot be run as root
ca: El Beagle no es pot executar com a usuari primari

en: For security reasons, Beagle cannot be run as root.  You should restart as a regular user.
ca: Per raons de segueretat, el Beagle no es pot exectuar com a usuari primari.Haurieu de reiniciar com a usuari normal.

en: Search service not running
ca: El servei de cerca no s'està executant

en: Start search service
ca: Inicia el servei de cerca

en: _Find:
ca: _Cerca:

en: Find Now
ca: Cerca ara

en: Type in search terms
ca: Introduïu els termes de la cerca

en: Start searching
ca: Inicia la cerca

en: Send Mail
ca: Envia per correu

en: E-Mail:
ca: Adreça electrònica:

en: Mobile Phone:
ca: Telèfon mòbil:

en: Work Phone:
ca: Telèfon de la feina:

en: Home Phone:
ca: Telèfon particular:

en: Reveal in Folder
ca: Mostra en la carpeta

en: E-Mail
ca: Correu electrònic

note: AddAction (new TileAction (Catalog.GetString ("Instant-Message"), InstantMessage)); FIXME: s/"gtk-info"/Gtk.Stock.Info/ when we can depend on gtk# 2.8 AddAction (new TileAction (Catalog.GetString ("Show Information"), "gtk-info", ShowInformation));
en: Move to Trash
ca: Mou a la paperera

en: Title:
ca: Títol:

en: Last Edited:
ca: Última edició:

en: Author:
ca: Autor/a:

en: Full Path:
ca: Camí complet:

en: Empty
ca: Buit

en: Contains {0} Item | Contains {0} Items
ca[0]: Conté {0} element
ca[1]: Conté {0} elements

note: AddAction (new TileAction (Catalog.GetString ("Add to Library"), Gtk.Stock.Add, AddToLibrary));
en: Set as Wallpaper
ca: Defineix com a empaperat

en: Modified:
ca: Modificat:

en: IM Conversation
ca: Conversa MI

en: Name:
ca: Nom:

en: Date Received:
ca: Data de rebuda:

en: Mail attachment
ca: Adjunció del correu

en: Send in Mail
ca: Envia per correu

en: Subject:
ca: Assumpte:

en: To:
ca: A:

en: From:
ca: Des de:

en: Date Sent:
ca: Data d'enviament:

en: {0} slide | {0} slides
ca[0]: {0} diapositiva
ca[1]: {0} diapositives

en: Site:
ca: Títol:

en: Date Viewed:
ca: Última visualització:

en: {0} page | {0} pages
ca[0]: {0} pàgina
ca[1]: {0} pàgines

en: Open
ca: Obre

en: Application
ca: Aplicació

en: Contact
ca: Contacte

en: Calendar Events
ca: Esdeveniments del calendari

en: Folder
ca: Carpeta

en: Image
ca: Imatge

en: Audio
ca: Àudio

en: Video
ca: Vídeo

en: Conversations
ca: Converses

en: Website
ca: Lloc web

en: News Feed
ca: Subscripció a notícies

en: Archive
ca: Arxiu

en: Today
ca: Avui

en: Yesterday
ca: Ahir

en: Tomorrow
ca: Demà

en: {0} week ago | {0} weeks ago
ca[0]: Fa {0} setmana
ca[1]: Fa {0} setmanes

en: In {0} week | In {0} weeks
ca[0]: En {0} setmana
ca[1]: En {0} setmanes

note: Let's say a year and a half to stop saying months
en: {0} month ago | {0} months ago
ca[0]: Fa {0} mes
ca[1]: Fa {0} mesos

en: In {0} month | In {0} months
ca[0]: En {0} mes
ca[1]: En {0} mesos

en: {0} year ago | {0} years ago
ca[0]: Fa {0} any
ca[1]: Fa {0} anys

en: In {0} year | In {0} years
ca[0]: En {0} any
ca[1]: En {0} anys

note: FIXME: We need filters for video in Beagle. They should land soon when entagged-sharp gets video support.
en: Unknown duration
ca: Durada desconeguda

en: Accessed:
ca: Accedit:

en: Desktop Search
ca: Cerca a l'escriptori

en: No Recent Searches
ca: Sense cerques recents

en: Recent Searches
ca: Cerques recents

en: Clear
ca: Buida

en: Quit
ca: Surt

note: Translators: the strings in TypeFilter.cs are for when the user * wants to limit search results to a specific type. You don't need * to give an exact translation of the exact same set of English * words. Just provide a list of likely words the user might use * after the "type:" keyword to refer to e
en: file
    files
ca: fitxer
    fitxers

en: mail
    email
    e-mail
ca: correu
    correu electrònic
    mail

en: im
    ims
    instant message
    instant messages
    instant-message
    instant-messages
    chat
    chats
ca: missatgeria
    xats
    xat

en: presentation
    presentations
    slideshow
    slideshows
    slide
    slides
ca: presentació
    presentacions
    diapositiva
    diapositives

en: application
    applications
    app
    apps
ca: aplicació
    aplicacions
    app
    apps

en: contact
    contacts
    vcard
    vcards
ca: contacte
    contactes
    vcard
    vcards

en: folder
    folders
ca: capeta
    capetes
    directori
    directoris

en: image
    images
    img
ca: imatges
    imatge
    img

en: audio
ca: àudio

en: video
ca: vídeo

en: media
ca: multimèdia

en: document
    documents
    office document
    office documents
ca: document
    documents
    documents ofimàtics
    document ofimàtic

en: conversation
    conversations
ca: conversació
    conversacions

en: web
    www
    website
    websites
ca: web
    www
    loc web
    loc webs

en: feed
    news
    blog
    rss
ca: feed
    news
    notícies
    blog
    bloc
    rss

en: archive
    archives
ca: arxiu
    arxius

en: person
    people
ca: persona
    persones
    gent

en: Close Desktop Search
ca: Tanca la cerca a l'escriptori

en: Exit Desktop Search
ca: Surt de la cerca a l'escriptori

en: _Search
ca: _Cerca

en: _Actions
ca: _Accions

en: Sor_t
ca: Or_dena

en: _Help
ca: Aj_uda

en: _Contents
ca: _Continguts

en: Help - Table of Contents
ca: Ajuda - Taula de continguts

en: About Desktop Search
ca: Quant a la cerca a l'escriptori

en: _Everywhere
ca: _A tots els llocs

en: Search everywhere
ca: Cerca a tots els llocs

en: _Applications
ca: A_plicacions

en: Search applications
ca: Cerca aplicacions

en: _Contacts
ca: _Contactes

en: Search contacts
ca: Cerca contactes

en: Ca_lendar events
ca: Esdeveniment_s del calendari

en: Search calendar events
ca: Cerca esdeveniments al calendari

en: Search documents
ca: Cerca documents

en: Conve_rsations
ca: Conve_rsacions

en: Search E-Mail and Instant Messaging logs
ca: Cerca al correu electrònic i al registre de la missatgeria instantània

en: _Images
ca: _Imatges

en: Search images
ca: Cerca imatges

en: _Media
ca: _Medis

en: Search sound and video files
ca: Cerca als fitxers de so i vídeo

en: Date _Modified
ca: Darr_era modificació

en: Sort the most-recently-modified matches first
ca: Ordena primer els resultats modificats recentment

en: _Name
ca: _Nom

en: Sort matches by name
ca: Ordena els resultats per nom

en: _Relevance
ca: _Rellevància

en: Sort the best matches first
ca: Ordena els millors resultats primer

en: Reload configuration
ca: Actualitza la configuració

en: The configuration file has been modified by another application. Do you wish to discard the currently displayed values and reload configuration from disk?
ca: El fitxer de configuració ha estat modificat per una altra aplicació. Voleu descartar els valors actuals i actualitzar la configuració des del disc?

en: Select Path
ca: Seleccioneu un camí

en: The selected path is already selected for indexing and wasn't added.
ca: El camí seleccionat ja està seleccionat per a ser indexat i no s'ha afegit.

en: The selected path wasn't added. The list contains items that supercedes it and the data is already being indexed.
ca: El camí seleccionat no s'ha afegit. La llista conté elements que excedeixen la seva capacitat i les dades ja s'estan indexant.

en: Path not added
ca: El camí no s'ha afegit

en: Remove obsolete paths
ca: Elimina els camins obsolets

en: Adding this path will obsolete some of the existing include paths. This will result in the removal of the old obsolete paths. Do you still wish to add it?
ca: Si afegiu aquest camí, alguns dels camins d'inclusió existents quedaran obsolets, i això causarà l'eliminació dels antics camins obsolets. Segur que el voleu afegir?

en: Remove path
ca: Elimina el camí

en: Are you sure you wish to remove this path from the list of directories to be included for indexing?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquest camí de la llista de directoris que s'inclouran a la indexació?

en: Remove item
ca: Elimina l'element

en: Are you sure you wish to remove this item from the list of data to be excluded from indexing?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquest element de la llista de dades que s'exclouran de la indexació?

en: Invalid host entry
ca: Entrada d'ordinador no vàlida

en: Remote host already present in the list.
ca: L'ordinador remot ja és a la llista.

en: Netbeagle Node not added
ca: El node Netbeagle no s'ha afegit

en: Remove host
ca: Elimina l'ordinador

en: Are you sure you wish to remove this host from the list?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquest ordinador de la llista?

en: Select path
ca: Seleccioneu el camí

en: The selected path is already configured for external access.
ca: El camí seleccionat ja està configurat per a accés extern.

en: Remove public path
ca: Elimina el camí públic

en: Are you sure you wish to remove this entry from the list of public paths?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquesta entrada de la llista de camins públics?

en: Name
ca: Nom

en: Type
ca: Tipus

en: Path:
ca: Camí:

en: Pattern:
ca: Patró:

en: Mail folder:
ca: Carpeta de correu:

en: Select Folder
ca: Seleccioneu una carpeta

en: P_ath:
ca: _Camí:

en: M_ail folder:
ca: Ca_rpeta de correu

en: P_attern:
ca: P_atró:

en: Error adding path
ca: S'ha produït un error en afegir el camí

en: The specified path could not be found and therefore it could not be added to the list of resources excluded for indexing.
ca: El camí indicat no s'ha pogut trobar i per tant no s'ha pogut afegir a la llista de recursos exclosos de la indexació.

en: Show
ca: Mostra

en: <b>Add Remote Host</b>
ca: <b>Afegeix un ordinador remot</b>

en: <b>Administration</b>
ca: <b>Administració</b>

en: <b>Display</b>
ca: <b>Mostra</b>

en: <b>Exclude Resource</b>
ca: <b>Exclou un recurs</b>

en: <b>Networking</b>
ca: <b>Xarxa</b>

en: <b>Privacy</b>
ca: <b>Privadesa</b>

en: <b>Select Mail Folder</b>
ca: <b>Seleccioneu la carpeta del correu</b>

en: Add Remote Host
ca: Afegeix un ordinador remot

en: Add a remote search-enabled host you wish 
    to network with.
ca: Afegiu l'ordinador amb cerca remota habilitada 
    amb què us voleu connectar.

en: Add any additional paths to be included for indexing.
ca: Afegeiu els camins addicionals per a incloure a la indexació.

en: Add any remote search-enabled hosts you wish to network with.
ca: Afegiu els ordinadors amb la cerca remota habilitada amb què vulgueu connectar-vos.

en: Adjust which types of results should be visible, and in what order they should be presented when grouped by type.
ca: Definiu els tipus de resultats que han de ser visibles, i l'ordre en què s'han de presentar quan s'agrupin per tipus.

en: Allow _external access to local search services
ca: Perm_et l'accés extern als serveis de cerca locals

en: Display the search window by pressing:
ca: Mostra la finestra de cerca en prémer:

en: Exclude Resource
ca: Exclou recurs

en: Filename _pattern
ca: Patró de_l nom de fitxer

en: I_ndex my home directory
ca: Inde_xa el meu directori inicial

en: Indexing
ca: Indexació

en: Networking
ca: Xarxa

en: Please select a resource you wish to exclude from indexing.
ca: Seleccioneu el recurs que voleu excloure de la indexació.

en: Please select the mail folder you wish to exclude from indexing.
ca: Seleccioneu la carpeta de correu que voleu excloure de la indexació.

en: Search Preferences
ca: Preferències de la cerca

en: Select Mail Folder
ca: Seleccioneu la carpeta del correu

en: Specify any resources, such as paths, patterns, mail folders or type of objects you wish to exclude from indexing.
ca: Indiqueu els recursos, com ara camins, patrons, carpetes de correu o tipus d'objectes que voleu excloure de la indexació.

en: Specify paths that should be available for external access.
ca: Indiqueu els camins que han d'estar disponibles per l'accés extern.

en: Type:
ca: Tipus:

en: _Address:
ca: _Adreça:

en: _Allow Beagle to be run as root
ca: _Permetre al Beagle executar-se com a usuari primari

en: _Folder path
ca: _Camí de la carpeta

en: _Mail folder
ca: _Carpeta del correu

en: _Maximum number of results displayed:
ca: _Nombre màxim de resultats mostrats:

en: _Start search & indexing services automatically
ca: _Inicia automàticament els serveis de cerca i d'indexació

en: Configure Desktop Search & Indexing
ca: Configura la cerca i la indexació de l'escriptori

en: Configure search & indexing properties
ca: Configura les propietats de la cerca i de la indexació

en: Search & Indexing
ca: Cerca i indexació

en: On This Computer
ca: En aquest ordinador

en: Image Directory
ca: Directori d'imatges

en: Thumbnail Directory
ca: Directori de miniatures

en: Exif Directory
ca: Directori Exif

en: GPS Directory
ca: Directori GPS

en: InterOperability Directory
ca: Directori d'interoperabilitat

en: Unknown Directory
ca: Directori desconegut

note: To translators: {0} is the time of the day, eg. 13:45
en: Today, {0}
ca: Avui, {0}

note: To translators: {0} is the time of the day, eg. 13:45
en: Yesterday, {0}
ca: Ahir, {0}

note: To translators: {0} is the number of days that have passed, {1} is the time of the day, eg. 13:45
en: {0} days ago, {1}
ca: fa {0} dies, {1}

en: {0} hour | {0} hours
ca[0]: {0} hora
ca[1]: {0} hores

en: {0} minute | {0} minutes
ca[0]: {0} minut
ca[1]: {0} minuts

note: Translators: {0} is a file size in kilobytes
en: {0:0.0} KB
ca: {0:0.0} kB
